پارکینگ برجی


پارکینگ برجی یا تاور پارکینگ چیست؟

نام دیگر پارکینگ برجی، تاور پارکینگ است و یکی از وسیله های پر کاربرد با استفاده از سیستم تمام اتوماتیک و مکانیزه فلزی است. استفاده از این وسیله برای مکان های لوکس و مدرن بسیار مناسب است و هم چنین در مکان هایی که ارزش ملکی و مکانی بسیار بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

طول و عرض مربوط به پارکینگ برجی چیزی در حدود 7 در 7 متر است و گاهی اوقات جای 40 پارک را می تواند بگیرد پس یک انتخاب هوشمندانه برای مکان های گران و شلوغ است که در برج های تجاری و اداری و مکان هایی که خدمات لاکچری ارائه می کنند بسیار ایده بسیار مناسبی است.

نحوه کارکرد پارکینگ برجی چگونه است؟

ساختار استفاده از این وسیله به شکل آسانسور است و به گونه اطراف آن را با استفاده از قفسه هایی در استفاده از خودرو پوشانده اند. در واقع یک آسانسور خودروبر که از یک سیستم هوشمند و ربات حرفه ای طراحی شده بر روی آن نصب گردیده و این سیستم در مرکز دستگاه قرار گرفته است.

زمانی که خودرو بر روی این سیستم قرار می گیرد به صورت عمودی به سمت بالا هدایت می شود و در این هنگام می توان خودروهای زیادی را به شکل عمودی بر روی این پارکینگ قرار داد و بهترین استفاده را از آن برد.

در هنگام رسیدن خودرو به طبقه مورد نظر با استفاده از پالت هایی که بر روی آن قرار گرفته به سمتی که مد نظر است هدایت می شود و این روش ساده ترین توضیح در ارتباط با چگونگی کارکرد این پارکینگ به حساب می آید.

پارکینگ برجی

ظرفیت پارکینگ برجی

ظرفیت این پارکینگ از 10 الی 40 خودرو متغیر است. البته به دلیل هزینه و سیستم هوشمندی که برای آن در نظر گرفته اند استفاده از این وسیله برای خودروهای کم تر از 16 عدد توصیه نمی شود و برای آن می توان از دیگر پارکینگ هایی استفاده کرد که هزینه کم تری دارند. اما اگر در محل زندگی شما کسری برای پارک 16 خودرو به بالا دارید حتما پیشنهاد می شود از پارکینگ برجی در محل سکونت خود استفاده کنید که بیشترین استفاده را می توانید از آن ببرید.

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *